Ay Işığında Gemi Çizimi Nasıl Yapılır? Adım Adım Çizim - Karakalem Çalışmaları

Ay Işığında Gemi Çizimi Nasıl Yapılır? Adım Adım Çizim


Ay ışığı kimi için romantiklik, kimi için de güzel anılar demektir. Bu çizimde ben ay ışığında denizde yol alan bir sanatsal çalışma yapmak istedim. Bu çalışmamda göreceğiniz gibi çok bir ayrıntı yer almıyor ancak oldukça zevkli bir çizim ve boyama süreci sizleri bekliyor. Haydi şimdi bu çalışmayı nasıl yaptığımı görün!

Çizim Videosu

Buradan ay ışığında gemi çalışmamın yapılışını videolu olarak izleyebilirsiniz. Dilerseniz YouTube'da bulunan kanalıma da abone olabilir ve yeni videoları ilk siz görebilirsiniz.

Resimli Anlatım

İlk önce her zaman yaptığımız gibi taslak çalışmayı hazırlayarak işe başlamalısınız. Bir büyük yuvarlak yaparak işe başlayın. Bu yuvarlak bizim resmimizde ay olacak. Ardından çizdiğimiz yuvarlağı yukarıdan aşağıya eşit bölecek bir yelken direği çizin. Daha sonra yelkenlerin asılacağı yatay direkleri ve geminin gövdesini kabataslak çizin. Yelken iplerini de bu arada unutmayın.


Şimdi çizmiş olduğunuz geminin direklerinden başlayarak siyah kuruboya ile boyamaya başlıyoruz. Komple gemiyi siyaha boyamalısınız.

Ay'ın alt kısmından başlayarak turuncu renkle boyamaya başlıyorum.

Şimdi de aya grilikleri vererek sarı renkle boyama aşamasına geçeceğim.

Sarı renkle ayı boyuyorum.

Ardından geminin yelken iplerini siyah kuruboya ve cetvel yardımıyla düzgünce çiziyorum. İplerin düzgün olması resme çok şey katacaktır.

Görüldüğü gibi yelken iplerini çizme aşamasını bitirdim.

Şimdi ise gökyüzünü lacivert renge boyamaya başlıyorum.

Boyamaya devam ediyorum.

Denizle gökyüzünün birleşeceği ufuk çizgisinde laciverte boyamayı bırakıyorum.

Şimdi denizi boyuyorum, yatay şekilde denizi boyamaya başlıyorum. Açık mavi renkle laciverti karıştırarak boyama yapıyorum gökyüzünden deniz ayrılsın diye.

Blender kalemi ile resimde kalan beyaz boşlukları gideriyorum. Bu sayede resim daha güzel görünecektir.

Ay ışığında gemi çalışmamın sonuna geldik. Göreceğiniz gibi çalışmam aşağıda bulunuyor. Bir sonraki yazımda görüşmek üzere!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder