Saç Çizimi Nasıl Yapılır? Örgü Saç Çizmenin İncelikleri - Karakalem Çalışmaları

Saç Çizimi Nasıl Yapılır? Örgü Saç Çizmenin İncelikleriSaç çizimleri çoğu zaman bizler için işkence haline gelebiliyor, ama çizimlerde en sevdiğim şeylerden birisi saç çizimleri. Her ne kadar karmaşık yapıda olsalar ve dağınık olsalar da saç çizimleri aslında taslağını çıkarttığımızda çok basit bir hal alabiliyor. Uzun saç çizimi ya da kısa saç çizimi olması fark etmiyor. İsterse de kıvırcık saç çizimi ya da düz saç çizimi olsun kolaylıkla yapabiliyorsunuz. Ben bu çizimde örgülü ve topuz şekilli bir saç çizimi yapıyorum.

Resimli anlatım ve videolu çizim olmak üzere iki şekilde konu başlığına ayırdım. Aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Videolu Anlatım


Bu çizimi videolu hızlandırılmış şekilde izlemek istiyorsanız buradan izleyebilirsiniz. Aynı zamanda YouTube kanalıma da abone olarak çizim videolarımı izleyebilir ve videolardan ilk önce siz haberdar olabilirsiniz.


Resimli Anlatım

Öncelikle kağıdımıza her zamanki gibi saç çizimi taslağını çıkartıyorum. Bu arada saç çizimi arkadan olduğundan kızın ensesini de belirlemeliyim.


Daha sonra saçların yukarıdan aşağıya doğru geldiğini göreceksiniz. Bu saç demetlerini de çizmeliyiz. Bu kısımlar saçların üstünde bir kat gibi görünecekler. Aynı zamanda saç örgülerini ve saçın üzerindeki çiçekleri de uygun yerlere çizmelisiniz.


Boyama aşamasına ise açık turuncu renk ile devam ediyorum. Örgülerin üzerinde boyama işlemine başlıyorum.

Daha sonra kahverengi ve siyah kuruboyalar ile saçların üzerinde ışık gölge etkisi yaratıyorum. Saçları gördüğünüz gibi düz turuncu renge boyamadım. Bazı yerlerinde beyazlıklar bıraktım ki bu kısımlara ışık geldiğini böylece anlayabilelim.

Gördüğünüz gibi aynı renklerle başın üst tarafından örgülere doğru inen saç parçalarını da boyuyorum. Bu sayede saçlar üst kısımda görünecekler.


Açık turuncu, kahverengi ve siyah renklerle harmanladığım renkle saçları boyuyorum. Başın üstünden aşağıya doğru saçları boyamalısınız. Üst kısımda kalacak saç demetlerinin de sağından ve solundan kahverengi siyah karışımıyla gölge efekti verebilirseniz saçlar daha güzel görünecektir.

Boyamaya devam ediyorum. Örgüler belirginleşiyor.


Ensedeki saçları ve geri kalan saçları da kahverengi turuncu siyah karışımından boyamalısınız. Sağ taraftaki saçları soldan sağa doğru kıvrımlı olacak şekilde renklendirmelisiniz.


Şimdi, kızın ensesindeki kalan saçları ve ensesini boyayın.


Son olarak ise kızın saçlarında bulunan çiçekleri renklendirmelisiniz.


Sonuç olarak karşınıza görseldeki çizim çıkacak.


Bir sonraki çizim yazımızda görüşmek üzere!


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder