Penelope Cruz Nasıl Çizilir? Penelope Cruz Portre Çizimi - Karakalem Çalışmaları

Penelope Cruz Nasıl Çizilir? Penelope Cruz Portre Çizimi


Penelope Cruz filmlerden aşina olduğumuz bir sinema oyuncusu. Kendisi İspanya'da doğmuş büyümüş ve Jamon Jamon adlı sinema filmiyle ünlenmiştir. Takipçilerimden gelen istekler doğrultusunda sizlere bu güzel kadını çizdim. Yine her zaman yaptığım gibi videolu ve resimli olmak üzre iki şekilde çizimi görebilirsiniz.

Hızlı Çizim Videosu

Buradan dilerseniz Penelope Cruz hızlı çizim videosunu izleyebilirsiniz. Ayrıca videoyu beğenerek, YouTube'da bulunan çizim kanalıma abone olarak ta bana destek olabilirsiniz.


Resimli Anlatım

Şimdi ise resimli olarak aşama aşama Penelope Cruz portre çizimini görebilirsiniz.


Taslağı önceden çıkarttığım için fotoğraflarını atamıyorum ancak kolay bir portre olduğundan aşağıdaki taslağa bakarak çok ayrıntının olmadığını görebilirsiniz. Önce Penelope Cruz'un gözlerini ve kaşlarını boyayarak işe başlıyorum.

Daha sonra Penelope Cruz'un yüzünü toz pembe renge boyamaya başlıyorum. 

Göz merceklerini oluşturuyorum. Boynunu da boyuyorum.

Yüzüne biraz daha koyu olacak şekilde toz pembe renk veriyorum. Yüz kenarları ve burun kıvrımlarını oluşturuyorum. Kirpikleri çiziyorum.

Blender kalemi ile yüzündeki toz pembe kuruboyayı yayarak doğal bir görünüm sağlıyorum. Aynı şeyi boynuna da uyguluyorum.

Gri renk kuruboya ile saç diplerinden hafif boşluk bırakarak sağa ve sola saçları bir yere kadar oluşturuyorum.

Ardından siyah kuruboya ile gri boyanın bittiği yerden çizime devam diyorum.

Saç aralarına kahverengi boya ile saçlar atıyorum.

Saçların sol tarafta kalan kısmını siyahla tamamlıyorum. Bir tutam saç önde olduğundan o kısmı da koyu kahverengi olarak belli ediyorum.

Saçların sağ tarafında kalan kısımda ise turuncu renk kalemle saçların dalga yaptığı yerlerde son bulacak şekilde çizgiler çizerek kalan saçları ayarlıyorum.


Boyun hizasında olan saçlar da siyahtan başlayarak turuncu-kahverengi tonlarına dönecek şekilde olmalıdır.

Son olarak ise kıyafetin üzerinde dağılacak olan bir kaç saç tutamını çiziyorum. Bunları çizerken ise Penelope Cruz'un elini de toz pembe renk ile boyuyorum.


Gereken gölgeleri de el kısmına verdikten sonra çizimim sona eriyor ve sizlere de aşağıdaki gördüğünüz portreyi izlemek kalıyor...

Videolu hızlı çizimi izlemek istiyorsanız bu konunun en başındaki videoya bakabilirsiniz. Ayrıca YouTube kanalıma abone olarak bana destek olabilirsiniz. Bir sonraki çizim konusunda görüşmek üzere...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder