Faber-Castell Albrecht Dürer Suluboya Kalemleri İncelemesi - Karakalem Çalışmaları

Faber-Castell Albrecht Dürer Suluboya Kalemleri İncelemesi


Faber Castell'in ünlü Alman ressamı Albrecht Dürer'in adıyla adlandırdığı suluboya kalemleriyle karşınızdayım. 120'li sete kadar seçenek sunabilen Faber Castell'in suluboya kalemleriyle her istediğiniz renge ulaşabiliyorsunuz. Faber Castell suluboya kalemi satın almak isteyenlerin mutlaka okumaları gereken bir konu olabileceğini düşünmekteyim. Malum profesyonel kalem setleri oldukça yüksek fiyatlara satılıyor. Faber Castell Albrecht Dürer seti de bu pahalı setlerin başında geliyor.


Genel Görünüm

Faber-Castell Albrecht Dürer Suluboya Kalemlerinde 120'ye kadar kalem içeren setlerin bulunduğunu söylemiştim. Bu setlerde kalem sayısı arttıkça normal olarak kalem sayısı ve renk yelpazesi genişliyor. Eğer elde etmek istediğiniz renk elinizde mevcut değilse de kolayca renkleri harmanlayabilirsiniz. Kalemlerin altıgen ahşap gövdesi ve renkli göbekleri oldukça kaliteli durumda ve renk pigmentleri oldukça kaliteli görünüyor. Bu suluboya kalemleri ilk başta kağıda uygulanırken sert ve kalın bir biçimde kağıda renk aktarırken suyla karıştırıldığında oldukça hoş renkler bırakıyor. Kalemlerin gövdesi üzerinde altın rengiyle yazılan marka adı ve kalemin renginin adı da bulunuyor. 

Bu kalemler profesyonel derecede olan kalemler olduğundan resim ve çizim alanında profesyoneller tarafından yoğun olarak kullanılıyor. Ama bu durum resim ve çizim alanında acemi olanlar bu kalemleri kullanamaz anlamına gelmiyor. Acemi sanatçılar da bir kaç kere deneme yaparlarsa oldukça güzel renkler ve çalışmalar ortaya çıkarabilir.

Paketleme ve Sunum

Daha küçük setler karton kutusunda veya metal kutusunda gelir. Karton kutu içerisinde kalemler toplu olarak bulunuyorken metal kutusunda kalemler için ayrı slotlar bulunuyor. Her iki şekilde de kalemlerin korunması açısından bir sıkıntı oluşturmuyor. 73 ve 120'li setlerde isteğinize bağlı olarak ahşap kutu da bulunuyor ve dilerseniz ahşap kutulu halini satın alabilirsiniz.

Maliyet

Faber-Castell Albrecht Dürer Suluboya Kalemleri, maliyet olarak biraz tuzlu. Zira kalemlerin fiyatlarına bakacak olursak her kesime hitap edemeyebilir.  Kalemlerin kalitesi yanında bu fiyatlar ödenir mi ödenmez mi orasını size bırakıyorum, ancak 120'li set gibi büyük bir set almayı düşünüp te tereddüt ediyorsanız daha ufak setlerden edinerek denemeler yapabilir ve buna göre karar verebilirsiniz.

Son Yorumlar

Faber-Castell Albrecht Dürer Suluboya kalemleri göründüğü gibi üstün kaliteye sahip bir set. En profesyonel sanatçıların elinin altında bulundurması gereken bir kalem setlerinden birisi. Harika bir renk yelpazesi ve renk harmanlaması yapabilen bu set ile oldukça mutlu olacağınızı düşünüyorum. Tavsiye olarak 72 veya 120'li setlerden edinmeniz sizin için daha iyi olabilir çünkü daha geniş renk yelpazesine sahip olursunuz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder