Sinek Kuşu Nasıl Çizilir? Adım Adım Kolay Kuş Çizimi - Karakalem Çalışmaları

Sinek Kuşu Nasıl Çizilir? Adım Adım Kolay Kuş Çizimi


Bir çok takipçimden gelen kolay kuş çizimi, basit kuş çizimi, sinek kuşu çizimi yapar mısın gibi istekler ve dönüşler sonucunda sizlere bu içeriği hazırlıyorum. Bu konumuzda sizlere şirin mi şirin bir sinek kuşu çizeceğim. Belki bir çoğunuz yeni duymuştur sinek kuşu nedir, ne değildir diye. Sinek kuşları şirin, ufak ve gagaları uzun yapılı olan kuşlardır ve bu kuşların ağırlıkları en çok 2 gram ediyor. Bunlar, renk renk olabiliyor. Ben daha öncelerden gri renklisini görmüştüm. Avrupa'da renkli türleri de var ama Türkiye'de renkli türleri var mı bilgim yok. Her neyse bu kadar genel kültür yeterli. Şimdi sizlere adım adım sinek kuşu nasıl çizilir anlatmaya başlayayım.
Konuya başlamadan önce dilerseniz YouTube kanalımdan abone olarak tüm videolarıma ulaşabilirsiniz. Hemen aşağıdan abone olabilirsiniz!

Sinek Kuşu Çizimi Videolu Anlatım

Hemen aşağıdan sinek kuşu çizimini videolu olarak izleyebilirsiniz. Video, hızlandırılmış haldedir.

Sinek Kuşu Çizimi Resimli Anlatım

Sinek kuşu çizimine önce kuşun gagasını çizerek başlıyorum. Kuşun gagası uzun bir biçimde. Buna dikkat ederek kuşun gagasını çizmeliyiz.
Sinek Kuşu Çizimi, Kolay Kuş Çizimi
Daha sonra kuşun başını ve gövdesini çizmelisiniz. Hafif kavisli bir sırt, biraz oval karın ve biraz uzun bir kafa çizmeniz yeterli. Ardından da kuşun kanadının yerini de gaganın alt kısmından çekeceğiniz bir hafif çizgiyle ayarlayabilirsiniz. Bu çizgiyi size kolaylık olsun diye kırmızı olarak işaretleyeceğim.
Sinek Kuşu Çizimi - 2
Şimdi boyama aşamasına geçiyorum. Bu aşamada da kuşun gagasından başlayacağım. Kuşun gagasını siyah olarak boyuyorum. Ancak burada dikkat edilmesi gereken şey gaganın alt kısmı siyah üst kısmı daha açık tonlarda olmalı. Görselde gördüğünüz gibi yapabilirsiniz.
Sinek Kuşu Çizimi - 3
Şimdi, sinek kuşunun başından başlayarak tüylerini eklemeye başlıyorum. Bu kuşlar renk renk olduğundan benim referans aldığım fotoğrafta kuşun rengi turkuazdı. Ardından kuşun başının üstine siyah çizgiler ekliyorum. Siyah çizgiler yanak kısmında da olacak.
Sinek Kuşu Çizimi - 4
Aynı renkle boyamaya devam ediyorum. Sırt kısmından aşağı doğru parlak kısımları da düşünerek ilerliyorum.
Sinek Kuşu Çizimi - 5
Kuşun kanat kısmında görmüş olduğunuz gri-siyah tonlarda boyuyorum.
Sinek Kuşu Çizimi - 6
Kuşun kanat kısmında belirgin şekilde mavi alanlar oluşturuyorum. Bu alanlar sonradan kuşun kanatlarında oluşan renklerin çeşitli olmasını sağlayacak.
Sinek Kuşu Çizimi - 7
Sonrasındaysa kuşun kanadını da gövdeyle aynı renge boyuyorum.
Sinek Kuşu Çizimi - 7
Kuşun göğüs kısmını da turuncu ve tonlarında boyuyorum.
Sinek Kuşu Çizimi - 8
Son olarak ise sinek kuşunun ayaklarını boyayıp bir de tünediği zemini oluşturuyorum. Ben ağaç dalı olarak çizdim.
Sinek Kuşu Çizimi - 9
Görmüş olduğunuz gibi sinek kuşu çizimi kolay bir şekilde bitmiş oldu. Çizimlerimden hoşnutsanız bir yorum yazarak ve YouTube kanalıma abone olarak bana destek olabilirsiniz. Bir sonraki çizim konusunda görüşmek üzere!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder