Prismacolor Premier Kuruboya İncelemesi - Almaya Değer mi? - Karakalem Çalışmaları

Prismacolor Premier Kuruboya İncelemesi - Almaya Değer mi?

Her amatör ve profesyonel çizerin rüyalarını süsleyen bir marka olan Prismacolor, bünyesinde bir çok çeşit ürün bulunduruyor ve bu ürünlerinde içerdiği geniş renk yelpazesi sayesinde çok seviliyor. Kuşkusuz ki bu kuruboyaların sevilmesinin ve tercih edilmesinin tek nedeni de bu değil. Prismacolor preimer kuruboyaları nereden alınır, prismacolor premier kuruboya renk kalitesi, yorumları ve prismacolor ile çizilmiş resimler eşliğinde bir inceleme konusu olacak. Bir videoyu da konu içerisine ekleyeceğim, oradan kalemleri videolu olarak ta izleyebileceksiniz. Benim elimde 72'li set bulunuyor ve fotoğraf olarak bu seti kullandım.

Prismacolor Premier kuruboyaları, öncelikle kolay bulunan bir ürün değil diyerek başlamak istiyorum. Bunun nedeni de Türkiye'de oldukça nadir bulunmasından kaynaklı. Satın almak isterseniz Prismacolor Premier kuruboyalarını sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Prismacolor Premier Kuruboyaları Genel İnceleme

Prismacolor Premier kuruboyaları içerdiği kalem sayısına göre 12, 24, 36, 48, 72, 132 ve 150'li setler halinde satılıyor. Metal bir kutu içerisinde gelen bu kuruboyaları popüler yapan şeylerden birisi de kaliteli renk pigmentlerine sahip olmasıdır. Mesela kağıt üzerinde boyama işlemi yaparken kalemler oldukça yumuşak bir şekilde kağıda rengi aktarabiliyor. Bunu yaparken de çok düşük miktarlarda kağıt üzerinde boşluklar oluşuyor. Bunu normal bir kuruboya ile yaparsanız hem kağıda temas anında size sert gelecektir hem de kağıt üzerinde boyama aşamasında çok belirgin olacak şekilde beyaz boşluklar bırakacaktır.

Prismacolor Premier kuruboyaları, kutu içeriği olarak her rengin bir açık ve koyu tonlarını bulundurur (72'li setten itibaren). Bu da sizlerin çizim sırasında herhangi bir tonu kolaylıkla uygulamanızı sağlar.

Kalemler oldukça hafif ve kağıdı yıpratmayan bir yapıda. Renk pigmentleri %75 kuruboya %25 pastel boyadan oluşmakta. Bu da kalemlere pastelimsi bir yapı ve koku vermiş ama aslında bu bir kuruboya. Ayrıca renklerin üzerinden başka bir renk geçirmek istiyorsanız da renk karışımı oldukça güzel diyebilirim. Renkler birbiriyle rahatlıkla karışabiliyor.

Prismacolor Premier Kuruboyaları Satın Alınır mı?

Cevabı kesinlikle evet. Çünkü çizimleri ortaya çıkaran iki şeyden birisi yetenek, diğeri de kullanılan malzemelerdir. Malzemeler ne kadar kaliteli olursa ortaya çıkaracağınız çalışmalar da o kadar iyi olacaktır. Bu nedenle kalemleri satın almanızı öneriyorum. Prismacolor Premier kuruboyalarını satın almayı düşünenler ise sitemiz üzerinden satın alabilirler.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder