Lyra Rembrandt Aquarell Kuruboya İncelemesi - Karakalem Çalışmaları

Lyra Rembrandt Aquarell Kuruboya İncelemesi


Lyra markası, aslında Türkiye'de pek popüler olmayan ama Almanya'da oldukça popüler olan markalardan birisi. Aslında popüler olmamasının sebebi kalitesiz bir marka olması değil, sadece reklam yapmamış olmalarından kaynaklı. Şimdi gelin hep birlikte Lyra Rembrant Aquarell kuruboyaları satın alınır mıLyra Rembrant Aquarell kuruboyaları kullanışlı mı görelim.

Temel Özellikler

Lyra makasının üretmiş olduğu Rembrant Aquarell kuruboyaları, adından da anlaşılacağı gibi suyla birlikte çözünme özelliğine sahip.Yani sulu boya kalemi de diyebiliriz. Bu boyaların bir diğer özelliği ise yağlı boya tabanlı üretilmiş olması. Altıgen kalem şeklinde üretilmiş olan Lyra Rembrant Aquarell, set olarak 12 ve 72 arasında değişen kalem sayılarıyla setlerini oluşturmuş. Bu da markayı tanımayan ve yeni deneyimleyecek kişiler için oldukça avantajlı bir durum. Benim fikrim renk seçimi konusunda en az 72'li set almanız yönünde olacak. Çünkü setlerde kalem sayısı arttıkça renk tonları da gözle görülür derecede artmakta. Örneğin 12'li sette 1 adet sarı boya varken bu durum 72'li sete geldiğinizde 3,4 belki de 5 adet sarı renk tonunun olduğunu görebilirsiniz.Yağlı boya tabanlı üretildiğini sizlerle paylaşmıştım. Boyalar bu yüzden parlıyor. Ayrıca suluboya kalemleri, kağıda oldukça pürüzsüz bir aktarım da yapıyor. Su ilavesiyle renklerin kapladığı alanı artırabilirsiniz fakat renklerin tonu biraz açılıyor. Bu şekilde bir tuvali veya bir kağıdı kolayca boyayabilirsiniz. Altıgen biçimli kalemlerin dış rengi ile aktarılan renk arasında bir miktar ton farkı görünüyor. Kalemler aslında diğer kuruboya markalarına göre biraz daha sert görünüyor. Kurşun kalitesi ise biraz kırılgan. Bu yüzden tonlama yaparken biraz dikkatli kullanmalısınız.

Kutu Kalitesi

Bu suluboya kalemleri Lyra'nın metal kutusu ile birlikte geliyor. Aldığınız setin boyutuna bağlı olarak bir kutuda katmanlar halinde dizilmiş kalemler de gelebiliyor. Kalemlerin gövdesi renksiz ancak en arkalarında kalemlerin sahip olduğu renk bulunuyor. Kalem dışındaki rengin kalemin gerçek rengini tam anlamıyla yansıtmadığını da tekrar belirtelim.

Fiyatlandırma

Lyra Rembrant Aquarell kalemleri, piyasadaki diğer üst düzey kalemlerden uygun fiyata satılıyor. Piyasadaki diğer kalemlerden uygun olması ve 12'li seti dahi olduğundan denemek isteyen sanatseverler bir adet edinerek bu güzel kalemleri deneyimleyebilir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder