Scarlett Johansson Nasıl Çizilir? Adım Adım Scarlett Johansson Çizimi - Karakalem Çalışmaları

Scarlett Johansson Nasıl Çizilir? Adım Adım Scarlett Johansson Çizimi


Merhaba karakalem çalışmaları sitemin takipçileri. Bir süredir siteme vakit ayıramıyordum ancak bu gün yeni bir yazımla ve çizimim ile sizlerin karşısına çıkıyorum. Bu yazımda ise sinema filmlerinden tanıdığınız bir yüzü çizmiş ve bu içeriği oluşturmuş bulunuyorum. Şimdi gelin ve hep beraber Scarlett Johansson çizimi nasıl yapılır videolu ve resimli anlatımlar ile görelim.
Öncelikle Scarlett Johansson, bir çok çizer tarafından çiziliyor. İnternette yapacağınız bir arama ile Scarlett Johansson çizimlerine ulaşmanız mümkün. Bu çizimler, genellikle hep aynı pozların ve fotoğrafların çiziminden oluşuyor. Ben de farklılık olması açısından Scarlett Johansson'un farklı bir fotoğrafını çizmiş oldum. Sözü fazla uzattım biliyorum, şimdi sizi bekletmeden çizim aşamalarına alalım. Bu arada, YouTube kanalıma da abone olarak yeni videolardan anında haberdar olabilirsiniz. Abone olmak için aşağıdaki ''Abone Ol'' butonuna tıklayarak YouTube'dan abone olabilirsiniz.


Scarlett Johansson Çizimi Videolu Anlatım

Scarlett Johansson çizimini videolu olarak izleyebilirsiniz.

Scarlett Johansson Çizimi Resimli Anlatım


Scarlett Johansson çizimi ve diğer tüm çizimler için ilk başta taslak bir çalışma ortaya konulmalıdır. Bu taslak çalışması yapılırken derecesi düşük, kağıt üzerinde kalıcı iz bırakmayan (H, HB, 2B gibi) kurşun kalem kullanılmalıdır.

İlk önce Scarlett Johansson'un gözlerini ve burnunu çizerek başlıyorum. Bu yolla yüzün çizimine başlıyorum.


Kaşları, dudakları ve yüzün hatlarını da çiziyorum. Alın kısmında saçların nerelerden geçeceğini vs belirliyorum.


Daha sonra saçları alnın hemen üzerinden çıkartıyorum. Sağ tarafındaki küpesini de çiziyorum ve taslak çalışmamı komple bitiriyorum.


Şimdi, saçlardan ışık ve gölgelere dikkat ederek kalemimle saçları çiziyorum. Bunun için açık tonda ve sert bir derecede kalem kullanmalısınız.Gördüğünüz gibi sert tonda bir kalem ile çizdiğim saçların üzerinden daha yumuşak ve siyah bir kalemle geçtiğimde daha güzel görünüyor. Bu nedenle karakalem portre çizerken tonlamaktan korkmayın.


Saçları hala devam ediyorum. Işık alan alanlara dikkat etmelisiniz ki güzel bir portre ortaya çıksın.


Sol taraftaki saçları bitirdim, şimdi ise sağ taraftaki saçları çizmekte sıra.


Saçları devam ediyorum. Gittikçe daha güzel bir hal alıyor Scarlett Johansson portresi.


Şimdi, gözleri ve dudakları koyu renkli bir yumuşak değerli kurşun kalem ile tonladım. Yüz üzerinde karanlık kalacak yerleri de aynı kalem ile hafiften tonluyorum. Daha sonra tortullion stump ile kalem izlerini yumuşatarak daha soft bir görüntü elde edeceğim.


Aynı şekilde boynunu da tortullion stump ile soft görünecek şekilde kurşun kalem izlerini dağıtıyorum. Göründüğü gibi Scarlett Johansson portresi tamamlanmak üzere.


Göründüğü gibi Scarlett Johansson portre çizimi tamamlandı. Aşağıdaki resimde daha kaliteli fotoğrafı görebilirsiniz.


Bir sonraki çizimimde görüşmek üzere..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder