Karakalem Spreyleri Nedir? Karakalem Spreyi Ne işe Yarar? - Karakalem Çalışmaları

Karakalem Spreyleri Nedir? Karakalem Spreyi Ne işe Yarar?


Karakalem çalışmaları bittiğinde en önemli olan konulardan birisi de çizimi nasıl muhafaza edeceğimizdir. Bunun için genellikle geleneksel olarak çizime hiç dokunmamak gibi fikirler uygulanır. Ya da karakalem çizim yapan kişiler, çizimlerini hemen çerçeveletir ki çizimler bozulmasın ve siyahlıklar dağılmasın diye. Bu yazımızda ise sizin bilgilenmeniz için karakalem spreylerini kısaca inceleyeceğim.
Karakalem koruma spreyleri, çizimlerin üzerine sıkıldığında onları tozdan, kirden ve dağılmaktan koruyan renksiz, şeffaf spreylerdir. Çizimlerin üzerine sıkıldığında artık çiziminiz düzeltilemez ve yeniden üzerinde çalışılamaz hale gelir. Aslında çiziminizi sabitler de diyebiliriz. Kokusu insanda kafa yapabilir, bu nedenle de çok solumayın.

Karakalem koruyucu sprey kullanımı ise oldukça basit. İlk önce spreyinizi iyice çalkalayın ve ardından da çiziminiz üzerinde her yere sıkın. İşte bu kadar.

Piyasada bir çok marka altında koruyucu sprey satılmaktadır. Bu spreylerden istediğinizi alabilirsiniz. Benim tavsiyem size de uygun olabilecek bir sprey almanız yönünde. Çünkü tüm spreyler aynı işlevi göstermektedir. Bu sayede karakalem çizimleriniz daha uzun süre dayanacaktır.

1 yorum:

  1. Bu güzel bilgilendirme için teşekkür ederim.
    Çalışmalarınızda başarılar dilerim...

    YanıtlaSil